Dávkovací plováky – jestliže používáte chemické přípravky na bázi chlorových tablet, musíte je dávkovat z plováků. Jsou to tzv. nestabilizované přípravky chlor šok, anebo chlornan sodný se stabilizátorem, který uvolňuje aktivní látku do vody postupně. V žádném případě se však nesmí tablety nebo granule přímo vhazovat do nádrže, tím může dojít k jejímu nevratnému poškození. Pro tyto účely slouží speciální hladinové plováky, některé se prodávají i s teploměrem.
Hladinové síťky – u venkovních nádrží se neobejdete bez tohoto důležitého příslušenství. Plavající listy, tráva, hmyz, to vše byste museli pracně lovit a kvůli každé maličkosti se potápět pod hladinu. Síťka hladinová se připojí k teleskopickému nástavci a pohodlně z velké vzdálenosti z hladiny seberete plavající předmět. Velikost síťek bývá obvykle 35 cm.
Bezpečnostní schůdky– zejména u nadzemních bazénů využijete nerezové schůdky s kovovými nebo plastovými stupátky. Usnadní nejen přístup do vody, ale jsou i vodicím prvkem pro začínající plavce a malé děti, které se jich mohou přidržovat. Zabezpečení spočívá ve stabilní a robustní konstrukci.
Hadice– existují dva druhy – tlakové a propojovací. Tlakové pro přívod vody se pokládají pod zemský povrch a propojovací slouží ke spojení čerpadla, filtračního zařízení a nádrže. Nejčastější průměr je 32 a 38 mm, jsou vroubkované a pružné v modré, černé a bílé barvě. Prodávají se buď v metráži, nebo na kusy o délce 125 cm.
Geotextilní podložky– zvláště pro nadzemní nádrže výborně poslouží speciální textilní podložka, která dno ochrání před tlakem podloží a nečistotou. Nezbytná je ovšem důkladná příprava terénu, odkud musí zmizet všechny ostré předměty, kameny apod. Chrání i před prorůstáním trávy a tvorbou kořenového balu pod bazénem.
Solární plachta– je vynikajícím pomocníkem proti úniku tepla z vyhřívaných bazénů. Jestliže využíváte solární ohřev nebo tepelné čerpadlo, solární plachta dokáže izolovat hladinu od okolního prostředí a lze takto dosáhnout úspory energie na ohřev až padesáti procentní. Černý materiál fólie absorbuje teplo ze slunce a ohřívá spíše hladinu, transparentní naopak tepelnou energii propouští do hlubších vrstev vody.